Dnes mi volal bývalý klient, kterému jsme dělali před 10ti lety ve spolupráci s jinou agenturou webové stránky s e-shopem. Stěžoval si, že mu přestal fungovat administrační systém. Firma, pro kterou jsem navrhoval design toho webu, ukončila po 5ti letech činnost a jeho správu předala jiné agentuře. Ta za každou drobnou úpravu systému účtovala  1200 Kč/h. Když chtěl klient úpravy rozsáhlejšího charakteru – změny v načítání XML a řazení produktů, agentura mu řekla, že se v tom systému nevyzná a nabídla mu nové stránky na jejich platformě.

Když chtěl klient úpravy rozsáhlejšího charakteru, agentura mu nabídla nové stránky na jejich vlastním systému.

Kdyby s tím souhlasil, navezl by se do stejného problému  jako prve. Samozřejmě že většina firem jen tak svou činnost neukončí, ale může se stát spousta jiných věcí:

  • Systém vám přestane vyhovovat
  • Zjistíte že úpravy webu jsou předražené
  • Webový systém má pomalé updaty (je zastaralý)
  • Jednoduše budete chtít změnit agenturu

Navrhl jsem tedy klientovi předělání webu do systému WordPress s eshopovým řešením WooCommerce. Je to tzv. open source, umí s ním pracovat miliony lidí a neustále se vyvíjí podle nejnovějších trendů a požadavků. O jeho výhodách a flexibilitě jsme už psali tady.

Když to shrnu: stránky na WordPressu jsou ideální webovou platformou pro požadavky normální firmy. Pokud zrovna nepotřebujete nějaké speciální řešení (např. nejste-li banka nebo něco podobného) WordPress je pro vás ideální volba. Takže pokud si necháte udělat web u nás a a časem s námi nebudete z jakýchkoliv důvodů spokojeni, můžete odejít ke spoustě jiných webařů, kteří se zabývají WordPressem.