1) Vše je aktuální

Samozřejmě, že si můžete nechat naprogramovat stránky úplně od nuly nebo na systému, který si vyvinula agentura sama. V tu chvíli se ale stáváte jejím rukojmím. Nikdo jiný se v takových stránkách totiž nevyzná. Za každou aktualizaci zaplatíte. A nic kromě včerejších novin nestárne rychleji než webové stránky. Protože je WordPress nejrozšířenější administrační a publikační systém na světě, aktualizuje se vám za pochodu zdarma. Stránky vám navíc dokáže upravit každý webdesigner.

2) Je tam všechno

WordPress využívá nekonečné množství modulů, tzv. pluginů. Z vašich webových stránek dokážou udělat třeba propracovaný e-shop s mailingem bonusových slev, umožní vkládat excelové tabulky nebo nabídnou ebook pro registrované uživatele. A samozřejmě umí perfektní blogy, se kterými tento systém kdysi začínal. V současnosti řeší tato geniální skládačka téměř každý požadavek. Stránky lze díky pluginům levně a rychle upravit i zpětně. Zkuste si představit, kolik byste zaplatili za programátora, který by každou funkci musel naprogramovat celou.

Nic kromě včerejších novin nestárne rychleji než webové stránky.

3) Jsou tam všichni

Jedním z častých argumentů wordpressových hejtrů je údajně nízká bezpečnost. Každý webový systém je samozřejmě napadnutelný. Ale protože WordPress používají miliony webů, bezpečnostní chyby se rychle zjistí a odstraní. Pokud necháte spuštěnou automatickou aktualizaci, ani si toho nevšimnete. Konečně, mezi nejlepší reklamu patří spokojení zákazníci. A mezi ně patří například Bílý DůmNASAThe Rolling Stones, BBC AmericaStar WarsSony MusicMTVŠvédsko oficiální stránkyMicrosoft NewsBaťaWalt DisneyFacebook NewsNew York Times.

4) Umí na všem

Stránky musí bezvadně běhat i na mobilech a tabletech. Google dokonce weby, které si s mobilními zařízeními nerozumí, řadí až na konec vyhledávání. WordPress má responzivní základ na platformě BootStrap, takže veškerý obsah automaticky přeskládá. Upraví velikost a jiné atributy, aby na obrazovce telefonu měly patřičné proporce, nic se nepřekrývalo, nezmizelo nebo se nezmenšilo k nečitelnosti. U jiných systémů byste na to opět potřebovali řadu hodin práce drahého programátora.

Pokud by vám to nestačilo, tady máte hned 65 důvodů proč používat WordPress.